13:22:00

Mysterious room

Dzisiaj trochę z innej strony porozmawiamy o książkach, ponieważ chciałabym Wam zaproponować spotkanie dotyczące pozycji, która dopiero powstanie, a nie takiej, którą już przeczytałam. A przy okazji zachęcić do odwiedzenia jednego z ciekawszych miejsc w Łodzi!

Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak ESCAPE ROOM? Wiele osób pewnie skojarzy to z prostą grą komputerową, gdzie musimy rozwiązać wszystkie zagadki i rebusy, aby wydostać się z pokoju. I słusznie! A co, gdyby przenieść taką rozgrywkę do rzeczywistego świata?
Na taki pomysł wpadli założyciele Mysterious room,  który ma aż 8 pokoi zagadek, co czyni go największym escape roomem w Polsce! Cała idea jest bardzo prosta: wraz z przyjaciółmi zostajemy zamknięci na godzinę w jednym z pokoi tematycznych. Rozwiązujemy zagadki i wykorzystujemy podpowiedzi ukryte w danym pomieszczeniu, aby się z niego wydostać. Niektóre zadania są całkiem logiczne, przy innych trzeba się trochę nagłowić. Wszystko polega na pracy w zespole, używaniu kreatywnego myślenia i dobrej zabawie! :)

Łódzki Mysterious room oferuje nam między innymi takie pokoje jak SHERLOCK HOLMES, RÓŻOWA PANTERA, MORIA, ABSURDY PRL-u, czy INDIANA JONES. Osobiście byłam jedynie w tym ostatnim, ale już nie mogę się doczekać kolejnej wyprawy, tym razem do Śródziemia, gdzie będę próbowała wydostać się z najstarszej siedziby krasnoludów!

Ale miało być o książce, tak? Otóż pisarka Joanna Opiat-Bojarska postanowiła akcję swojej kolejnej pozycji umieścić właśnie w łódzkim escape roomie! I jutro ma zamiar odwiedzić Mysterious room, spróbować sił w dwóch pokojach tematycznych i opowiedzieć o swoich wrażeniach uczestnikom spotkania. Autorka, która rozpoczęła swoją karierę od powieści obyczajowych szybko zdała sobie sprawę, że to jednak kryminały są jej pasją. I teraz szuka inspiracji właśnie w Łodzi! Na spotkaniu, któremu patronuje TVP Łódź oraz Radio Łódź, będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o nowej powieści, ale również o procesie pisania i dotychczasowej twórczości autorki.

Troszkę więcej o spotkaniu możecie przeczytać na stronie Gazety Wyborczej, oraz na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Zachęcam was również do polubienia Mysterious room na Facebooku.

A spotkanie z pisarką Joanną Opiat-Bojarską odbędzie się już jutro!

18 lipca 2015
godzina 18:00
Mysterious room
Łódź
ul. Sienkiewicza 55

WSTĘP WOLNY! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Redhead in Wonderland , Blogger