20:19:00

Sto tytułów BBC

Przeglądam blogi i wszędzie pączki, studniówki, odliczanie do 6 sezonu Gry o tron i pretensje, że George R.R. Martin nie pisze szybciej ostatniego tomu Pieśni lodu i ognia. Żeby zatem nie oddawać się smętnym dywagacjom (i żeby oderwać myśli od nadchodzącej sesji) postanowiłam umieścić na blogu listę stu tytułów BBC - tu klikamy! (Uwaga na przyszłość: zakładka jest dostępna gdzieś tam po prawo)

Rekomendowane, polecane, popularne lub po prostu pozycje stanowiące kanon literatury są nie lada wyzwaniem dla niejednego pożeracza książek! W poście dotyczącym postanowień noworocznych narzuciłam sobie przeczytanie w tym roku przynajmniej 3 pozycji z tej listy. W tym tempie udałoby mi się odhaczyć całą setkę za... jakieś 25 lat. Takie moje małe, długoterminowe dream big or go home. :D 
Gdy wejdziecie na stronę (to ten sam link co powyżej) możecie zobaczyć, że na niebiesko zaznaczam przeczytane już pozycje. 

Ponadto pozwoliłam sobie dokonać pewnych zmian. Otóż skoro jeden z punktów wymienia Dzieła zebrane Shakespeare'a, to wywaliłam z listy Hamleta, gdyż oczywiste jest, że odhaczymy go razem ze wszystkimi innymi utworami tego autora. To samo zrobiłam z Lwem, czarownicą i starą szafą, gdyż wszystkie tomy Opowieści z Narnii są już na liście uwzględnione. Wykreślone tytuły subiektywnie zastąpiłam Ojcem chrzestnym oraz Mistrzem i Małgorzatą. Uznałam, że są to pozycje warte uwagi, ale Wy możecie wrzucić tam cokolwiek uznajecie za książkę wybitną!
Wiem, że po wpisaniu w Google hasła "sto tytułów BBC" wyświetli nam się całe mnóstwo propozycji. Ja wybrałam tę listę, która wg. mnie zwraca ogromną uwagę na klasykę oraz na książki, których (przyznaję szczerze) może sama z siebie bym nie przeczytała. 

Sprawdźcie sami jak wygląda Wasz "postęp osiągnięć" i dajcie znać w komentarzach ile pozycji Wy możecie już skreślić! :)

7 komentarzy:

 1. Również mierzę się z listą BBC, ale nie jest łatwo, na razie przeczytałam plus minus dwadzieścia, a gdzie reszta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko przed nami! :D Zerknęłam na Twoją listę i co ciekawe, tylko kilka pozycji nam się pokrywa :)

   Usuń
 2. 45 za mną, czyli prawie półmetek... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękny wynik! Gratuluję! :) a czemu u Ciebie cisza na blogu od czerwca?

   Usuń
 3. 45 za mną, czyli prawie półmetek... :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Redhead in Wonderland , Blogger