11:15:00

Hey ho, let's go!

Przyszedł czas na podsumowanie roku 2015! Jeszcze zanim dopadnie nas irytacja związana z błędnym pisaniem daty, zerknijmy na to co przeczytaliśmy w ubiegłym roku i jakie mamy plany na następne 366 dni! 

Rok temu obwieściłam światu jakich wyzwań literackich się podejmuję. I dzielnie pilnowałam się z odhaczaniem kolejnych kategorii. Z umiarkowaną, ale zawsze dumą! prezentuję Wam co udało mi się osiągnąć:
 
27/29
Pierwsze wyzwanie książkowe zrealizowane w 93%.
41/50
Drugie wyzwanie zrealizowane w 82%, ale pocieszam się, że nie wyszukiwałam książek specjalnie pod kategorie, a jedynie uczciwie zaznaczałam te, które akurat pasowały do przeczytanych przeze mnie pozycji. 

W roku 2015 przeczytałam 35 książek, czym pobiłam swój własny rekord 33 książek z roku 2013. I naprawdę jestem z siebie zadowolona. Zdaję sobie sprawę, że są osoby, które czytają więcej - widziałam wpisy, gdzie pojawiały się liczby przekraczające nawet 70 pozycji! Zazdroszczę i podziwiam. Może kiedyś również będę aspirować do tego typu wyników :) 

Natomiast jeśli chodzi o rok 2016, to już przetrzepałam internet w poszukiwaniu nowych wyzwań i szczęśliwie udało mi się znaleźć 2, które już na dzień dzisiejszy mi odpowiadają! Publikuję oba razem ze stronami źródłowymi, abyście sami mogli wziąć w nich udział, jeśli Wam się spodobają! 

Pierwsze wyzwanie znalazłam na stronie Modern Mrs. Darcy. 12 kategorii, które są dość elastyczne, jak to możemy przeczytać na stronie źródłowej, pozwala nam na szybkie spełnienie ambicji i odhaczenie wszystkich pozycji prawdopodobnie już w połowie roku, jeśli trafimy na odpowiednie książki! :)
Drugie wyzwanie (tak samo jak rok temu) znalazłam na stronie POPSUGAR. I to już będzie wymagające! 50 kategorii, które dają do myślenia. I zastanawiam się czy nie spróbować w tym roku szukać takich książek, które pozwoliłyby mi zrealizować zadanie w 100%, zamiast czytać co popadnie i liczyć, że książka akurat nada się do wyzwania.


Ponadto postanowiłam wprowadzić coś od siebie - moje własne czytelnicze postanowienia na rok 2016 (zaznaczam sobie prawo do uzupełniania listy w ciągu roku). 

A zatem!
1. Przeczytać Pachnidło. Historię mordercy - Patricka Suskinda,
2. Dokończyć cykl Ziemiomorze - Ursuli K. LeGuin,
3. Dokończyć Obcą - Diany Gabaldon,
4. Przeczytać Uwięzioną w bursztynie - Diany Gabaldon,
5. Przeczytać Mistrza i Małgorzatę - Michaiła Bułhakowa,
6. Przeczytać przynajmniej 3 pozycje z listy 100 tytułów BBC,
7. Raz w tygodniu lub raz w miesiącu czytać eseje z książki Love, Sex, Death & Words - Johna Sutherlanda i Stephena Fendera.
8. Przeczytać 1 mitologię,
9. Czytać codziennie - 10, 20 stron, nieważne! Ale codziennie chociaż odrobinę,
10. Dokończyć Pieśń Lodu i Ognia - G. R. R. Martina.

Póki co jestem bardzo optymistycznie nastawiona do swoich postanowień. Jak będzie wyglądała ich realizacja będziecie mogli śledzić na blogu i na Facebooku. Chciałam Wam również strasznie, przeogromnie podziękować za Waszą aktywność, ponieważ blog osiągnął tam ponad 100 polubień! 
Jesteście niesamowici i Wasze wsparcie jest nieocenione!
Ale jak się mają Wasze postanowienia noworoczne lub wyzwania czytelnicze? Pochwalcie się w komentarzach!

9 komentarzy:

 1. Gratuluję lepszego wyniku czytelniczego. :)) Ciekawe wyzwania przed Tobą. Jak masz ochotę to podrzucam Ci jeszcze takie: http://rudymspojrzeniemnaswiat.blogspot.com/2015/12/w-2016-roku-zdecydowaam-sie-przeduzyc.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, dziękuję! Coś z literatury skandynawskiej na pewno w tym roku przeczytam i będę śledzić wyzwanie w poszukiwaniu ciekawych pozycji :)

   Usuń
 2. Sam tytuł posta przeniósł mnie w słodką krainę mej młodości, gdy tym bez mała rytualnym okrzykiem rozpoczynał się każdy koncert Ramones...
  Trzyma kciuki za Twoje własne postanowienia noworoczne, gdyż niemal połowę z tych pozycji cenię sobie jako perły literatury. Nawet Martina ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :) I zapraszam częściej. Każdy doping jest mile widziany!

   Usuń
 3. Gratuluje tej 35. Ja jeśli w tym roku przeczytałam 10 książek to będzie wszystko. Absolutnie nie miałam czasu na książki. Ochoty też w sumie nie. Poza tym wiecznie siedzę i czytam blogi, więc ciężko byłoby mi jeszcze zagłębiać się w wymoślone przez autora historie. Mam jednak nadzieję, że ten rok przyniesie mi znacznie więcej książek do których chętnie zajrzę.

  Chciałam poinformować, że pojawił się nowy post oraz, że zmienił się adres strony.
  Zapraszam na http://mowiacslowami.blogspot.com/
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale blogi czytasz bo takie hobby czy wykorzystujesz to do prowadzenia swojej strony?

   Szkoda, że 'Jednym słowem' było już zajęte :( Ale nowa nazwa prezentuje się super! :)

   Usuń
 4. Pachnidło i Mistrza i Małgorzatę polecam serdelecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a 'Pachnidło' w wersji papierowej masz? :D

   Usuń
 5. Pachnidło i Mistrza i Małgorzatę polecam serdelecznie!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Redhead in Wonderland , Blogger